Kubki świąteczne na prezent — pomysł na uniwersalny podarunek

Kubki świąteczne to idealny pomysł na niezobowiązujący, zabawny i uroczy podarunek pod choinkę. W zależności od tego, kogo chcemy obdarować, mamy mnóstwo dostępnych opcji zdobień na kubkach — rysunki, hasła, podpisy, ciekawe tłoczenia… Jakie kubki świąteczne na prezent najlepiej wybierać? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć.

Kubek świąteczny to doskonały prezent pod choinkę
Źródło: Getty Images

Kubek to zawsze dobry pomysł na prezent, niezależnie od okazji i od tego, kogo chcemy obdarować. To miły upominek, który umili bliskiej nam osobie poranną kawę czy wieczorną herbatę, przypomni o przyjemnych chwilach.

Kubki świąteczne na prezent — pomysły

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia potrzebujemy jeszcze więcej inspiracji i pomysłów na prezenty dla najbliższych oraz dla znajomych czy współpracowników. Właśnie wtedy idealnie sprawdzają się kubki świąteczne - zawsze miłe, piękne, mogą być bardziej osobiste, albo niezobowiązujące. Nie chyba takiej osoby, która nie ucieszyłaby się z takiego podarunku.

Kubki świąteczne na prezent mogą być bardzo różne. Te najbardziej uniwersalne mają na sobie typowo świąteczne obrazki: choinki, gwiazdki, Świętego Mikołaja itd. W wielu sklepach możemy zamówić personalizowane kubki, na których możemy umieścić wymyślone samodzielnie życzenia świąteczne, zdjęcie, własną grafikę, imię i nazwisko obdarowywanego itd.

Kupując kubek, musimy zdecydować, czy zależy nam bardziej na tym, by był on elegancką ozdobą czy ma być zabawny, ale niekoniecznie wysokiej jakości. Dobrze potraktować jako wyznacznik gust obdarowywanej osoby — jeżeli wiemy, że ceni ona klasykę i dobrą jakość, możemy rozejrzeć się za pięknymi, porcelanowymi kubkami z minimalistycznymi wzorami. Natomiast jeśli bliska nam osoba lubi przede wszystkim się śmiać i liczy na prezenty z przymrużeniem oka, możemy poszukać kubka z zabawnym malunkiem czy napisem.

Kubki świąteczne na prezent — z czym zestawić?

W zależności od tego, komu chcemy sprawić prezent i jakie relacje łączą nas z daną osobą, możemy podarować jej albo sam kubek, albo może on stanowić jeden z elementów większego prezentu. Ładny kubek z pięknym rysunkiem czy tłoczeniem będzie doskonałym pomysłem na upominek dla pracownika, czy współpracownika, znajomego lub sąsiada, nauczyciela itd.

Jeżeli chcemy stworzyć bardziej okazały prezent, w którym kubek będzie tylko jedną częścią, możemy postawić na gotowe zestawy. Często wyglądają one w ten sposób, że kubek jest wypełniony np. słodyczami, znajduje się w nim świąteczna maskotka lub wybór herbat czy kaw. Podobny zestaw możemy stworzyć samodzielnie - wystarczy, że kupimy wybrany kubek, wypełnimy go np. krówkami czy piernikami, a następnie zapakujemy, wykorzystując przezroczystą folię oraz wstążkę.

Inne zestawy prezentowe z kubkami świątecznymi mogą być ułożone w pudełku. Oprócz kubka lub kubków możemy tam włożyć np. świąteczne skarpetki, termofor, słoik konfitur, płytę ze świąteczną muzyką, albo książkę.

Kubki świąteczne na prezent — jak zrobić samodzielnie?

Nieocenione prezenty świąteczne to takie, które wykonaliśmy samodzielnie. Coraz mniej osób poświęca czas na wykonywanie podarunków od zera - wiele osób stawia nawet na kartki z wypisanymi już w środku życzeniami lub wysyła gotowe wierszyki z internetu. Tymczasem wysiłek i uczucie włożone w prezent, który zrobiliśmy sami, zawsze będą najpiękniejszym, co możemy komuś podarować.

Jak zrobić kubki świąteczne na prezent DIY? To bardzo proste. Wystarczy, że kupimy zwykłe, białe kubki, bez żadnych zdobień i malunków. Następnie za pomocą czarnego pisaka musimy namalować na nich świąteczne wzory. Mogą to być choineczki, gwiazdki, renifery - wszystko zależy od tego, na co pozwalają nam nasze umiejętności. Jednak nawet osoba, która nie ma dużego talentu do rysowania, bez problemu namaluje na kubki najprostsze zdobienie, np. gwiazdę betlejemską.

Po namalowaniu wzorów musimy odczekać, by dobrze wyschły. Powinno się dać im na to ok. 30 minut. W tym czasie możemy rozgrzać piekarnik do 130 st. C. Kubki wkładamy do pieca na ok. 20 minut. Po tym czasie są one już gotowe do zapakowania i podarowania bliskiej osobie.

Udostępnij artykuł
  • copy link

Przeczytaj też