Pomysł na prezent dla kucharza

Każdy z nas cierpi czasem na deficyt pomysł na prezenty dla bliskich — szczególnie gdy obdarowujemy ich już od lat i wydaje nam się, że wykorzystaliśmy już wszystkie sztuczki. Na szczęście w internecie znajdziemy mnóstwo wspaniałych inspiracji. Warto przy szukaniu skupić się na jakiejś cesze bliskiej nam osoby, która ją wyróżnia i może być tematem przewodnim prezentu. Dziś skupimy się na miłośnikach gotowania. Pomysł na prezent dla kucharza? Żaden problem.

Jaki prezent wybrać dla kucharza? Najlepsze pomysły
Źródło: Getty Images

Jeżeli największą pasją naszego partnera lub innej bliskiej osoby jest gotowanie, to tak naprawdę możliwości obdarowywania są nieskończone. W przypadku kucharzy, którzy cenią sobie praktyczne prezenty, warto zawęzić obszar poszukiwań do przedmiotów rzeczywiście przydatnych, o których wiemy, że jemu lub jej ich brakuje, marzy o nich, są zbyt drogie lub nawet jeszcze nie wie, że ich potrzebuje. Natomiast jeżeli wiemy, że nasz zaprzyjaźniony kucharz sam dba o wyposażenie swojej kuchni, za to lubi zabawne prezenty z przesłaniem, otwiera się przed nami ogromna strefa gadżetów z przymrużeniem oka.

Praktyczny prezent dla kucharza

Skupmy się najpierw na tych kucharzach, którzy lubią otrzymywać w prezencie rzeczy praktyczne, z których potem rzeczywiście będą mogli skorzystać w swojej pracy. Niezależnie od tego, czy bliska nam osoba jest profesjonalnym kucharzem, czy też amatorem i na jakim etapie zgłębiania sztuki kulinarnej obecnie się znajduje, są takie prezenty, które przydadzą się jej zawsze. Najwyższej jakości noże to zawsze cenny podarunek, który ucieszy każdego mistrza patelni. Podobnie będzie z solidną, drewnianą deską do krojenia czy młynki do soli i pieprzu. Bardzo praktycznym prezentem będzie zestaw modułowych pojemników na sypką żywność — przydatny w każdej kuchni, nie tylko profesjonalisty.

Jeżeli znamy preferencje osoby, którą chcemy obdarować, co do potraw, które lubi gotować najbardziej, możemy postawić na mniej uniwersalny przedmiot. Gdy wiemy, że kucharz uwielbia przyrządzać pizzę, możemy podarować mu kamień do jej wypiekania. Miłośnikowi smaków azjatyckich przyda się z pewnością wok lub ryżowar.

Możemy też postawić na wysoką jakość produktów, na które naszemu ukochanemu kucharzowi być może szkoda byłoby wydać większą kwotę. Może to być np. żeliwny moździerz, zestaw profesjonalnych noży, waga elektroniczna

Innym pomysłem na prezent dla kucharza jest kurs gotowania czy kurs cukierniczy. Jeżeli to dopiero początki jego lub jej drogi kulinarnej, z pewnością chętnie nauczy się podstaw gotowania i opanuje kilka sztuczek mistrzów. Natomiast gdy mamy do czynienia z zaawansowanym adeptem sztuki gotowania, możemy poszukać dla niego odpowiednio dopasowanego kursu, który pozwoli mu poznać nowe techniki, poznać osobiście autorytet, który podziwia itd.

Prezent dla kucharza z przymrużeniem oka

Zawsze mile widziane są prezenty, które nawiązują do jakiejś wyjątkowej cechy danej osoby, ale nie są tylko i wyłącznie praktyczne, lecz także zabawne i miłe. Takie są gadżety dla kucharzy, które z łatwością wyszukamy w różnych sklepach internetowych. Począwszy od fartuchów z zabawnymi napisami lub takich, na których możemy umieścić dowolne hasło czy imię obdarowywanej osoby, przez personalizowane czapki kucharskie, po noże z grawerowanymi trzonkami.

Ciekawy pomysł na prezent dla kucharza to również spinki do mankietów lub kolczyki w kształcie noży kuchennych, skarpety z rysunkami jedzenia, plakat np. z wyszczególnionymi rodzajami makaronu lub gatunkami kawy. Możemy też pobawić się w grafika i zaprojektować własny plakat lub etykietę na wino. Mniej zobowiązującym podarunkiem będzie kubek ze specjalnym napisem dla szefa kuchni, może to również być kufel do piwa czy kieliszek do wina. Dużym powodzeniem cieszą się różnego typu dyplomy, certyfikaty, medale czy statuetki dla kucharzy, na których możemy umieścić dowolny napis, np. „dla najlepszego kucharza na świecie” itd. Kreatywny pomysł na prezent dla kucharza to również stworzenie okładki gazety, na której będzie się znajdowała zajawka artykułu poświęcona jego gotowaniu — który mistrz kuchni nie chciałby się znaleźć na pierwszych stronach gazet jako mistrz w swoim fachu?

Udostępnij artykuł
  • copy link

Przeczytaj też