Cake pops — pomysłowy deser na patyczkach

Cake pops
Źródło: GettyImages

Składniki

Cake pops

 • 200 g Czekolada
 • 120 g Mascarpone
 • 400 g Ciasto babkowe
 • 1 łyżka Olej
 • 80 g Masło orzechowe

Dodatkowo do ozdoby

 • Posypki do ciast
 • Wiórki kokosowe

Przygotowanie

 1. 1

  Przygotowanie cake pops rozpocznij od przyrządzenia krem. W miseczce połącz masło orzechowe razem z serkiem mascarpone.

 2. 2

  Pokrusz wybrane ciasto. Do przepisu możesz wykorzystać gotowe ciasto czekoladowe, bądź tradycyjną babkę. Następnie wypiek połącz z kremem z masła orzechowego, formując z masy jedną dużą kulę. Ciasto owiń folią i umieść w zamrażarce na kwadrans. Po 15 minutach wyciągnij kulę i wykrywaj z niej jednakowe okręgi, posługując się gałką do lodów.

 3. 3

  Przygotuj blachę do pieczenia i wyłóż ją arkuszem papieru do pieczenia. Następnie rozłóż na niej powycinane kuleczki cake pops i ponownie umieść w zamrażarce.

 4. 4

  W garnuszku rozpuść czekoladę wraz z olejem. W międzyczasie przygotuj drewniane patyczki, na które zostanę nabite cake pops.

 5. 5

  Po 15 minutach chłodzenia wyciągnij kuleczki ciasta. Nie zwlekając, zanurzaj je w roztopionej czekoladzie i nabijaj na patyczki. Cake pops rozłóż na papierze do pieczenia, tak aby patyczki były u góry. W takiej postaci lizaki z ciasta chłódź w lodówce przez przynajmniej 15 minut.

 6. 6

  Po wskazanym czasie słodkie przekąski raz jeszcze zanurz w czekoladzie. Teraz pozostaje udekorować cake pops według własnego pomysłu, posypując specjał np. kolorowymi posypkami, bądź obtaczając w wiórkach kokosowych.

 7. 7

  W takiej postaci gotowe cake pops przechowuj w lodówce, najlepiej poustawiane sztywno (powbijane) w dowolnym pudełku bądź kawałku styropianu.

   

  Jeśli poszukujesz pomysłu na inny, równie atrakcyjny deser, wypróbuj koniecznie przepis na churros — hiszpański przysmak z kremem czekoladowym.

Smacznego

Oceń przepis
REKLAMA

Przeczytaj też