Sernik z wiśniami — puszysty wypiek, który będzie śnić się po nocach

 Sernik z wiśniami
Źródło: GettyImages

Składniki

Sernik z wiśniami

  • 300 g Wiśnie
  • 100 g Masło
  • 6 Jajko
  • 800 g Serek homogenizowany śmietankowy
  • 50 g Gorzka czekolada
  • 1 opakowanie Bezglutenowy budyń śmietankowy

Przygotowanie

  1. 1

    Dno okrągłej formy wyłóż papierem do pieczenia, a boki wysmaruj odrobiną masła. Następnie natłuszczone fragmenty tortownicy wyklej kawałkami papieru do pieczenia.

  2. 2

    50 g gorzkiej czekolady rozpuść w mikrofalówce, a następnie wysmaruj nią przygotowaną wcześniej formę do pieczenia, zaczynając od dna, przechodząc na boki tortownicy. Krok ten nie jest konieczny i można go pominąć, chociaż warto się na niego pokusić — smak chrupiącej czekolady, w połączeniu z twarogiem i wiśniami jest naprawdę znakomity. 

  3. 3

    Rozgrzej piekarnik do temperatury 180 st. C, wybierając tryb góra-dół.

  4. 4

    Przygotuj większą miskę. Wbij do niej jajka, dodaj homogenizowane serki waniliowe oraz 1 opakowanie budyniu z cukrem.

  5. 5

    Masło roztop w niedużym garnku, a kiedy się rozpuści, odłóż na bok, by wystygło. Przestudzony tłuszcz dodaj do masy na sernik z wiśniami i dokładnie zmiksuj, by ciasto stało się jednolite i gładkie. Masę należy mieszać ok. 5 minut. Następnie umieść ją w formie z rozsmarowaną czekoladą i wsadź do nagrzanego piekarnika.

  6. 6

    W międzyczasie umyj wiśnie i pozbądź się pestek. Jeśli przepis na sernik z wiśniami przyrządzany jest poza sezonem na te owoce, bez zastanowienia możesz użyć ich mrożonych odpowiedników. Pamiętaj jednak, że musisz je wcześniej odmrozić.

  7. 7

    Po upływie 25 minut przebywania sernika w piekarniku nadszedł czas, by dodać do niego wydrylowane wiśnie. Rozłóż owoce równomiernie, po czym ponownie wsuń szufladkę z ciastem i piecz je przez 40 minut. Po ich upływie obniż temperaturę o 30 st. C i kontynuuj pieczenie — tym razem wystarczy 25 minut.

  8. 8

    Wyłącz piekarnik, jednak nie wyciągaj z niego ciasta, ani też nie uchylaj drzwiczek piekarnika. Ciasto wyjmij dopiero po godzinie, kładąc je na kuchennym blacie, a kiedy dobrze ostygnie, sernik z wiśniami przełóż w formie do lodówki. Najlepiej smakuje po całonocnym chłodzeniu, jednak jeśli zależy Ci na czasie, sernik z wiśniami możesz wyciągnąć z formy po 4 godzinach przebywania w lodówce. Pozbądź się fragmentów papieru do pieczenia, które przykleją się do boków ciasta, a następnie przełóż wypiek na paterę i pokrój na kawałki.

     

    Jeśli jesteś fanem serników, polecamy przepis na szybki sernik z truskawkami.  

Smacznego

Oceń przepis
REKLAMA

Przeczytaj też