Ze świata

Tradycyjne potrawy na Święto Dziękczynienia

Święto dziękczynienia — przepisy na tradycyjne potrawy i ich rodzaje

Chociaż jest to obca dla Polaków tradycja, to jednak powszechnie zna się Święto Dziękczynienia dzięki licznym przedstawieniom, które pojawiają się przede wszystkim w filmach czy serialach. Jego tradycja sięga XVII w., a świętem państwowym obwołał je prezydent Abraham Lincoln w drugiej połowie XIX w. Kojarzy się ono ze spotkaniami rodzinnymi, uroczystą atmosferę i mnóstwem jedzenia. W Święto Dziękczynienia przygotowuje się wiele tradycyjnych potraw, których rodzaje i przepisy są bardzo liczne.
REKLAMA
Kuchnia azjatycka niejedno ma imię. Poznaj najpopularniejsze potrawy kuchni azjatyckiej

Kuchnia azjatycka i jej najpopularniejsze potrawy

Kuchnia azjatycka to bardzo szerokie pojęcie, w ramach którego mowa o potrawach z wielu bardzo zróżnicowanych krajów. Najpopularniejsze i najchętniej jedzone dania na całym świecie pochodzą z Chin, Tajlandii, Wietnamu, Indii, czy Japonii. Zarówno bardzo wiele je łączy, jak i dzieli. Bogactwo różnorodnych smaków, aromatów, mniej lub bardziej znanych na innych kontynentach składników sprawiły, że kuchnia azjatycka stała się jedną z najbardziej lubianych na całym świecie. Jakie są zatem jej najpopularniejsze potrawy?
Dania charakterystyczne dla kuchni gruzińskiej

Czym się charakteryzuje kuchnia gruzińska? Najbardziej znane potrawy

Kuchnia gruzińska jest jedną z najbardziej popularnych w Europie, zwiększone zainteresowanie jedzeniem z tego regionu dobrze widoczne jest również od kilku lat w Polsce. W wielu polskich miastach spotkać można nie tylko gruzińskie restauracje, ale również piekarnie oferujące wypieki rodem z Gruzji. Wśród najbardziej znanych potraw wymienić można chinkali i chaczapuri, ale na tym nie koniec. Zatem czym charakteryzuje się kuchnia gruzińska?
Najdziwniejsze potrawy świata - Mopani, smażone gąsienice

Najdziwniejsze potrawy świata

Podczas podróży do innych krajów poznajemy różne zwyczaje i tradycje. Jednym z najistotniejszych elementów kultury każdego takiego miejsca jest kuchnia. Często okazuje, że serwowane w odwiedzanym przez nas państwie dania są pyszne i po powrocie do domu marzymy, aby je odtworzyć. Zdarza się jednak, że lokalna kuchnia danego kraju czy regionu lub jakiś jej konkretny wytwór, wzbudza w nas jeśli nie niechęć, to przynajmniej zdziwienie. Oto 12 najdziwniejszych potraw z całego świata.