Banalnie prosta w wykonaniu papryka w zalewie słodko-kwaśnej. Klasyczny przepis, który zawsze wychodzi

Papryka z zalewie słodko-kwaśnej
Źródło: Shutterstock/irina2511

Składniki

Składniki na paprykę w zalewie słodko-kwaśnej

  • 10 sztuk Papryka czerwona
  • 1 szklanki Woda
  • 1 łyżka Sól
  • 1 łyżeczka Ziele angielskie
  • 4 liście Liście laurowe
  • 1 łyżeczka Gorczyca
  • 0.5 Szklanka Ocet 10%

Przygotowanie

  1. 1

    Pierwszym krokiem z przepisie na paprykę w zalewie słodko-kwaśnej jest przygotowanie zalewy. Jak? Do garnka wlewamy cztery szklanki wody, dosypujemy cukier, sól oraz wlewamy ocet i dorzucamy przyprawy: ziele angielskie, liście laurowe i gorczycę. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i zagotowujemy.

  2. 2

    Wszystkie papryki dokładnie myjemy. Kroimy na ćwiartki i usuwamy gniazda nasienne wraz ze wszystkimi nasionami. Kawałki papryki kroimy na równe paski.

  3. 3

    Papryka w zalewie słodko kwaśnej należy do kategorii przetworów, dlatego do jej przechowywania potrzebne będą słoiki. Słoiki oraz wchodzące w zestaw zakrętki bardzo dokładnie myjemy, a następnie wyparzamy wrzątkiem. Dobrą pojemnością odpowiednią do tego rodzaju przetworów  będą słoiki pół litrowe.

  4. 4

    W słoikach umieszczamy paski papryki – tak, żeby nie były za bardzo stłoczone, bo ciężko je będzie później ze słoika wyjąć.

  5. 5

    Do słoików dodajemy także przyprawy wyłowione z zalewy - po równo do każdego: trochę ziela angielskiego, liści laurowych i gorczycy.

  6. 6

    Zalewamy papryki gorącą zalewą słodko-kwaśną tak, aby mieszanina wody, octu i cukru zakryła poziom warzyw. Bardzo mocno zakręcamy słoiki.

  7. 7

    Kolejny krok w przygotowaniu papryki w zalewie słodko-kwaśnej to pasteryzacja przetworów. W tym celu bawełnianą ściereczkę umieszczamy na dnie garnka, a na niej ustawiamy słoiki – tak aby woda, którą zalejemy je sięgała do ¾ wysokości. Od momentu, w którym woda w garnku się zagotuje, gotujemy przetwory przez kolejne 10 minut.

  8. 8

    Po upłynięciu tego czasu wyjmujemy słoiki i stawiamy do góry dnem. Czekamy aż papryka w zalewie się przestudzi. Chłodne słoiki chowamy w ciemne i chłodne miejsce – do spiżarni czy szafki w piwnicy.

    Przeczytaj także:

Smacznego

Oceń przepis
REKLAMA

Przeczytaj też